Kominki.net - projektowanie i budowa kominków dla wymagających

Mapa strony

  Biała Podlaska +48 503-583-535     Gadu-gadu      info@kominki.net    

Kominki

Zamawianie kominka

Proponowana przez nas procedura zamówienia i wykonania kominka gwarantuje, że zostaną omówione wszystkie ważne sprawy związane z tym tematem.

Klienci, którzy nie mają czasu lub ochoty zagłębiać się w szczegóły techniczne, mogą liczyć na naszą profesjonalną poradę i pomoc w wyborze odpowiedniego kominka.

PODJĘCIE DECYZJI O ZAKUPIE KOMINKA
Decyzję o jego budowie najlepiej podjąć już na etapie projektowania domu. Pozwoli to na zaplanowanie i przygotowanie odpowiedniego miejsca w salonie, umożiwi określenie lokalizacji komina, a w przypadku gdy planujemy rozprowadzenie ciepła, pomoże zaplanować odpowiedni układ pomieszczeń i sposób prowadzenia kanałów powietrznych.

WIZYTA W FIRMIE ZAJMUJĄCEJ SIĘ BUDOWĄ KOMINKÓW
Podczas pierwszej wizyty w takiej firmie należy zapoznać się z jej ofertą w zakresie możliwości projektowych, dostępności szukanych materiałów wykończeniowych, poziomem jakości i zakresem świadczonych usług oraz możliwościami technicznymi firmy. Należy Wstępnie zastanowić się nad wyborem stylu kominka i modelu paleniska. Zalecane jest wcześniejsze wykonanie szkicu salonu z lokalizacją kanału dymowego z naniesieniem najważniejszych wymiarów (tj. odległość od drzwi i okien, uskoki ścian, wymiary wystającego komina, wysokość pomieszczenia, wymiary kanału dymowego, kanałów wentylacyjnych itp.)
Z naszej strony zapewniamy wszelką pomoc przy wyborze odpowiedniego stylu kominka oraz optymalnego modelu paleniska, biorąc pod uwagę zarówno cenę jak i osiągane parametry grzewcze. Udzielamy róznież wszelkich niezbędnych informacji technicznych.

PRZEPROWADZENIE WIZJI TECHNICZNEJ
Fachowiec z naszej firmy w trakcie wizji technicznej, oceni miejsce pod kominek, wykona dokładny szkic pomieszczenia, zbierze wszystkie wymiary niezbędne do wykonania projektu kominka oraz wykona dokumentację zdjęciową.
Wizję techniczną przeprowadzamy zawsze po zapoznaniu się z ofertą naszej firmy i dokonaniu wstępnego wyboru modelu paleniska i rodzaju obudowy.
Mając takie informacje będzie można lepiej ocenić istniejące warunki.

PROJEKTOWANIE KOMINKA
W naszej pracowni komputerowej na kilkunastu komputerach przygotowywane są przestrzenne projekty kominków. Dzięki temu już w trakcie projektowania, można ocenić trafność swojego wyboru, a w razie potrzeby dokonać stosownej korekty.

OCENA PROJEKTU PRZEZ KLIENTA
Po wykonaniu wstępnej wersji projektu kominka zapraszamy Państwa ponownie do nas celem oceny naszej pracy. Jeżeli konieczne jest dokonanie zmian i poprawek spisujemy wszystkie Państwa uwagi i przystępujemy do przygotowania nowego projektu. Czasem zachodzi konieczność wykonania projektu w zupełnie innym stylu lub do innego modelu paleniska. Dołożymy wszelkich starań, oferując nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu kominków aby zadowolić Państwa wszystkie wymagania. Mamy nadzieję, że nasza unikalna, na skalę całego kraju oferta komputerowego projektowania kominków, ułatwi Państwu dokonanie wyboru, a także da pewność, że wybudowany później, na podstawie komputerowego projektu kominek, będzie dokładnie odpowiadał wcześniejszym założeniom, a tym samym oszczędzi rozczarowań.

WYCENA KOMINKA
Po wykonaniu projektu kominka i wybraniu odpowiednich materiałów przygotowujemy wycenę. Dzięki projektowaniu z wykorzystaniem komputera, możliwe jest dokładne wyliczenie całkowitych kosztów inwestycji. Taki sposób kalkulacji daje klientowi możliwość realnego porównania cen obudowy, wykonanej w różnych wersjach materiałowych.

Zawsze przedstawiamy całkowitą wartość kominka, ponieważ uważamy, że klient powinien znać nie tylko cenę paleniska lub poszczególnych materiałów, ale łączne koszty całości inwestycji.

ZAWARCIE UMOWY
Po zaakceptowaniu kosztorysu, określamy jest termin i warunki realizacji zamówienia, po czym sporządzamy pisemną umowę. Umowa jest gwarancją dotrzymania terminów i niezmienności ceny. Oznacza to, że nie będą Państwo zaskoczeni dodatkowymi kosztami (nawet jeśli takie wystapią) w trakcie budowy kominka.
Dodatkowo ściśle określony termin pozwoli Państwu na lepsze zaplanowanie innych prac wykończeniowych. Przy podpisaniu umowy klient zobowiązany jest do wpłacenia zadatku, ponieważ każdy kominek jest nietypowy i wykonywany na indywidualne zamówienie. Zamówiony kominek wraz z paleniskiem i systemem rozprowadzenia ciepła można również zakupić na raty.

PRZYGOTOWYWANIE ELEMENTÓW KOMINKA
Kominek wykonywany jest w całości w zakładach naszej firmy. Odpowiednie wyposażenie naszych zakładów oraz warunki pracy zapewniają uzyskanie wysokiej jakości produkowanych kominków. Do klienta przywożony jest zestaw gotowych, dobrze dopasowanych, elementów obudowy. Dzięki temu oszczędzamy Państwu wiele cennego czasu, oraz uciążliwego bałaganu, który jest nieunikniony w trakcie budowy kominka metodą tradycyjną. Proces produkcji trwa zwykle 2 - 6 tygodni.

MONTAŻ KOMINKA
Stosowana przez naszą firmę technologia budowy kominków, sprawia, że montaż nie przekracza dwóch lub trzech dni oraz możliwe jest wykonanie kominka w mieszkaniu wykończonym i umeblowanym. Pomimo tego, że kominek został wykonany z elementów jest bardzo stabilny i trwały. Uzyskujemy to dzięki zastosowaniu odpowiednich, sprawdzonych materiałów montażowych. W przeciwieństwie do technologii tradycyjnej taki kominek jest dużo lżejszy i może być ustawiony na stropie o mniejszej nośności. Istnieje również możliwość demontażu tak wykonanego kominka (bez strat), np. do dalszej odsprzedaży.

ODBIÓR KOMINKA I PIERWSZE ROZPALENIE
Po zakończeniu montażu dokonujemy odbioru, przeprowadzamy kontrolne rozpalenie, sprawdzamy działanie paleniska i przy okazji udzielamy instruktażu. Pragniemy, aby byli Państwo w pełni zadowoleni z zakupionego w naszej firmie kominka. W dniu ukończenia montażu następuje również końcowe rozliczenie inwestycji.

GWARANCJA
Posiadamy stosowne certyfikaty upoważniające naszą firmę do montażu i zabudowy palenisk grzewczych oraz udzielania pełnej gwarancji producenta, czego nie uzyskają Państwo montując kominek we własnym zakresie lub zlecając montaż osobie nie posiadającej takich uprawnień. Jest to szczególnie ważne, ponieważ palenisko jest trwale obudowane i w razie awarii pokrywamy również koszty ponownego wykonania obudowy.

SERWIS
Prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprzedawanych w naszej firmie urządzeń grzewczych. Oferujemy także różnego rodzaju materiały i akcesoria eksploatacyjne takie jak uszczelki, podpałki, płyn do czyszczenia szyb, zestawy narzędzi itp. Zdajemy sobie sprawę, że kominek bywa "kapryśnym" urządzeniem i nie każdy od razu potrafi go obsługiwać. Dlatego w przypadku jakichkolwiek problemów zapewniamy fachową pomoc w trakcie całego okresu użytkowania.Ankieta

RATY 0%

Czy skorzystał byś z możliwości zakupu kominka na raty?

TAK
NIE
NIE WIEM

Zapraszamy do współpracy architektów, dekoratorów wnętrz i instalatorów


| KATALOG KOMINKÓW | ZDJĘCIA KOMINKÓW | KOMINKI KLASYCZNE | KOMINKI NOWOCZESNE | WKŁADY KOMINKOWE |


Prawa autorskie zastrzeżone © Polcraft 1996 -